Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zámecký park v Pl.Těšíně

26. 4. 2009

ObrazekMinulý týden jsme jeli do Těšína,procházku po městě jsme zakončili v Zámeckém parku.V Zámku jsme nebyli(neměla jsem s sebou tolik Zlotých-počítala jsem,že bude možno platit v Kč).Zámeckého parku jsem si všimla na Google Earth.Dívala jsem se na fotky,zvláště na tři objekty v parku a zdálo se,že v parku bude plno.Mé zdání bylo klamné.Park plný zeleně a stromů vám dá pocit,že nejste ve městě,ale jen někde na okraji.Když se ocitnete na vyhlídce,otevře se vám krásný výhled na Český Těšín a Lysou horu. V parku je plno laviček,ale hlavně tři objekty. 
První je Rotunda sv.Mikolaja-pěkná stavba,rotundu jsem viděla poprvé.Dovnitř jsme se ale nedostali,bylo zavřeno.
ObrazekDruhá je taková kamenná stavba,nelze předsně určit,co to je.Na každý pád je z ní ale krásně vidět na celý park.Uprostřed ní je díra,podobná hladomorně,těžko říct,k čemu sloužila dříve.
Třetí objekt je Piastovská věž.Věž celkem vysoká,nevím kolik měří-doporučuju vylézt nahoru. Z je možno shlédnout jak Český,tak i Polský Těšín,krásný výhled na náměstí.Viděla jsem i Čantoryju.Chytli jsme krásný den a přesto v parku nikdo nebyl,kdo si chce užít klid,ať park navštíví.:)

 

Náhledy fotografií ze složky Polsko-Krakow,B.-Biala,Cyesin

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář